Whisky i Golf

Whisky i Golf

Whisky i Golf – iście szkockie doświadczenie

Szkocja jest względnie niewielkim krajem, jednak nigdy nie przeszkadzało to Szkotom, by pokazać się na świecie. Dzięki swojej kreatywności i inwencji twórczej, zawdzięczamy im penicylinę, telefon, telewizor, lodówkę, aż po silnik parowy, opony, płaszcze przeciwdeszczowe, marmoladę i utwory jak Piotruś Pan oraz Sherlock Holmes.

 

Jeśli zapytać kogoś o ikony, które reprezentują Szkocję, prawdopodobnie spotkamy się z opiniami, że z najpopularniejszych Szkockich wynalazków możemy wyznaczyć dwa wyznaczające się szczególną popularnością.

 

Jedną z nich jest golf. Ta elegancka gra została stworzona ponad sześćset lat temu. Samo słowo “golf” prawdopodobnie pochodzi od holenderskiego słowa “kolf” które oznacza laskę, maczugę bądź kij. Średniowieczny sport nadal bazuje na niezmiennych Szkockich zasadach i posiada bardzo wielu zwolenników na całym świecie, w tym także w Polsce. Dzięki prostym regułom oraz niewygórowanych wymagań dotyczących kondycji i siły, w golfa może grać każdy, od dzieci po emerytów. Niektórzy uważają, że sport ten przeznaczony jest głównie dla bogatej elity, jednak prawda jest zgoła inna. Samo granie w Polsce nie jest tanie, ale też nie są te ceny bardzo wygórowane. Jedna rozgrywka jednak, trwa zwykle od czterech do sześciu godzin, przez co wymaga sporo wolnego czasu.

 

Drugim symbolem prezentującym Szkocję, jest whisky. Chociaż pierwszy alkohol tego typu wyprodukowano w Irlandii, to dzięki właśnie Szkocji stał się popularny. Trunek ten ma jedną świetną cechę – jest idealny do długich rozmów z innymi osobami. Jest z reguły uważany za elegancki. Dzięki temu, wkomponowuje się w klimat spokojnej rozgrywki golfa na świeżym powietrzu. Samo “Scotch Whisky Association” określa golfistów jako jedna z głównych grup dla których skierowana jest whisky.

Whisky & Spirit House Golf Cup

Z tego też powodu, Whisky & Spirit House wspiera kulturę gry w golfa od ponad dwóch lat. Zorganizowaliśmy już dwa turnieje, na każdym odbyła się degustacja naszych produktów. Naszą obecność można zauważyć na wielu wydarzeniach golfowych oraz na wielu polach golfowych rozsianych po całym Śląsku. O naszej wizycie na polu golfowym w Siemianowicach przeczytajcie we wpisie Turniej o puchar Prezesa ŚKG.

Mamy także zaszczyt serdecznie zaprosić na trzecią edycję Whisky & Spirit House Golf Cup. Już drugiego września, we współpracy z naszym partnerem Armada Golf Club odbędzie się turniej golfa, którego wartość nagród przekroczyła już te z poprzednich edycji. Oprócz tego, kilku naszych partnerów przygotowało dodatkowe upominki. My sami, oferujemy wam degustację naszych trunków na dołkach #5 i #7.

Po większą ilość informacji na temat turnieju, naszych partnerów oraz jak się zarejestrować zapraszamy tutaj.

 

Call Now Button
Facebook